O mnie

Instruktor szkolenia psów Natalia Maros-Kusiak.

Szkoleniem psów zajmuję się od 2008 roku. Początkowo było to głównie szkolenie psiaków domowych i rozwiązywanie podstawowych problemów wychowawczych. W 2009 roku ukończyłam kurs dyplomowy COAPE, dzięki któremu zdobyłam odpowiednią wiedzę umożliwiającą prowadzenie szkoleń grupowych i indywidualnych. W 2010 roku zafascynowałam się sportem z psem i zaczęłam zgłębiać ten temat. Byłam zdumiona jaką niesamowitą więź ze swoim pupilem można uzyskać dzięki treningom sportowym i jak bardzo poprawia to zachowanie naszego psa w życiu codziennym. Po wystartowaniu w moich pierwszych zawodach w sporcie o nazwie obedience, „wsiąknęłam” na dobre. Od tamtej pory wciąż się szkolę i uczę, biorę udział w seminariach prowadzonych przez najlepszych światowych trenerów i jestem czynnym zawodnikiem. Mam za sobą już kilkanaście startów z moimi  psami. Od 2017 roku czynnie trenuję również sport o nazwie mondioring.

Zajmuję się również poprawianiem relacji pies-przewodnik oraz pomagam psom skrajnie wylęknionym, które zostały skrzywdzone przez człowieka lub z różnych innych powodów przejawiają lęk czy agresję. W szkoleniu psów domowych przywiązuję ogromną wagę do nawiązania prawidłowych relacji na linii pies-przewodnik. Moją misją jest nauczenie ludzi prawidłowego rozumienia potrzeb ich psów oraz pokazania w jaki sposób mogą te potrzeby zaspokajać.

Aktualnie posiadam 6 psów o bardzo różnych charakterach i potrzebach. Są to dwa kundelki (15 i 10 lat), owczarek niemiecki użytkowy, owczarek belgijski malinois, kelpie oraz parson russel terrier. Wszystkie psiaki mieszkają z nami w domu i tworzą szczęśliwe, zgrane stado.

ja_urdhor