O nas

Instruktor szkolenia psów Natalia Maros-Kusiak.

Szkoleniem psów zajmuję się od 2008 roku. Początkowo było to głównie szkolenie psiaków domowych i rozwiązywanie podstawowych problemów wychowawczych. W 2010 roku zafascynowałam się sportem z psem i zaczęłam zgłębiać ten temat. Byłam zdumiona jaką niesamowitą więź ze swoim pupilem można uzyskać dzięki treningom sportowym i jak bardzo poprawia to zachowanie naszego psa w życiu codziennym. Po wystartowaniu w moich pierwszych zawodach w sporcie o nazwie obedience, „wsiąknęłam” na dobre. Od tamtej pory wciąż się szkolę i uczę, biorę udział w seminariach prowadzonych przez najlepszych światowych trenerów i jestem czynnym zawodnikiem. Mam za sobą już kilkanaście startów z moimi trzema psami. Od 2017 roku czynnie trenuję również sport o nazwie mondioring.

Zajmuję się również poprawianiem relacji pies-przewodnik oraz pomagam psom skrajnie wylęknionym, które zostały skrzywdzone przez człowieka lub z różnych innych powodów przejawiają lęk czy agresję. W szkoleniu psów domowych przywiązuję ogromną wagę do nawiązania prawidłowych relacji na linii pies-przewodnik. Moją misją jest nauczenie ludzi prawidłowego rozumienia potrzeb ich psów oraz pokazania w jaki sposób mogą te potrzeby zaspokajać.

ja_urdhor

Wsparcia – szczególnie w pracy nad psami lękowymi i wycofanymi – udziela mój kundelek DHORO adoptowany z ulicy w 2010 roku

  • zawody obedience Puchar Polski, Kalisz 2012, miejsce II na 36 psów, ocena doskonała.
  • zawody obedience treningowe, Warszawa 2013, miejsce I, ocena doskonała,
  • zawody treningowe obedience, Gliwice maj 2014, miejsce I, ocena doskonała,
  • zawody obedience Puchar Polski, Wrocław maj 2014, miejsce II na 6 psów, ocena bardzo dobra,
  • zawody obedience Puchar Polski, Kraków czerwiec 2014, miejsce V na 10 psów, ocena bardzo dobra,
  • zawody obedience Puchar Polski, Warszawa grudzień 2015, miejsce V na 11 psów, ocena doskonała,
  • zawody obedience Mistrzostwa Opola, Komprachcice marzec 2017, miejsce III na 11 psów, ocena doskonała i promocja do klasy 2.

URAN, owczarek niemiecki, pracuje w MarDogu jako wszechstronna „złota łapka”

  • zawody treningowe obedience, Gliwice maj2014, miejsce III, ocena bardzo dobra,
  • zawody obedience Puchar Polski, Kraków 2014, miejsce X na 18 psów, ocena bardzo dobra,
  • zawody obedience Puchar Polski, Warszawa 2015, miejsce IV na 10 psów, ocena doskonała i promocja do klasy 1.

KAZIK – Azazello Edamentus. Owczarek belgijski malinois urodzony 18.08.2017 obecnie w trakcie przygotowań do zawodów monioringu.

CZAREK adoptowany dziadziuś mix. Obecnie ma lat 15, ale w duszy wciąż młodzieniaszek 😉 Wzięty ze schroniska w marcu 2019.