O mnie

Instruktor szkolenia psów Natalia Maros-Kusiak.

Szkoleniem psów zajmuję się od 2008 roku. Początkowo było to głównie szkolenie psiaków domowych i rozwiązywanie podstawowych problemów wychowawczych. W 2009 roku ukończyłam kurs dyplomowy COAPE, dzięki któremu zdobyłam odpowiednią wiedzę umożliwiającą prowadzenie szkoleń grupowych i indywidualnych. W 2010 roku zafascynowałam się sportem z psem i zaczęłam zgłębiać ten temat. Byłam zdumiona jaką niesamowitą więź ze swoim pupilem można uzyskać dzięki treningom sportowym i jak bardzo poprawia to zachowanie naszego psa w życiu codziennym. Po wystartowaniu w moich pierwszych zawodach w sporcie o nazwie obedience, „wsiąknęłam” na dobre. Od tamtej pory wciąż się szkolę i uczę, biorę udział w seminariach prowadzonych przez najlepszych światowych trenerów i jestem czynnym zawodnikiem. Mam za sobą już kilkanaście startów z moimi  psami. Od 2017 roku czynnie trenuję również sport o nazwie mondioring.

Zajmuję się również poprawianiem relacji pies-przewodnik oraz pomagam psom skrajnie wylęknionym, które zostały skrzywdzone przez człowieka lub z różnych innych powodów przejawiają lęk czy agresję. Doświadczenie w pracy z psami lękowymi i agresywnymi zdobyłam dzięki współpracy z fundacjami i stowarzyszeniami jak na przykład TOZ Opole, Fundacja Strzelce Zwierzętom, Fundacja Jamniki Niczyje, Fundacja Pomarszczone Szczęście i innymi.

W szkoleniu psów domowych przywiązuję ogromną wagę do nawiązania prawidłowych relacji na linii pies-przewodnik. Moją misją jest nauczenie ludzi prawidłowego rozumienia potrzeb ich psów oraz pokazania w jaki sposób mogą te potrzeby zaspokajać.

Od 2014 roku jestem również mamą dwójki dzieci, co dało mi dodatkowe doświadczenie odnośnie wprowadzenia do domu pełnego psów niemowlaka, oraz przygotowanie psa na pojawienie się dziecka i odwrotnie – dziecka na pojawienie się nowego psa. Prowadzę zajęcia w szkołach i przedszkolach, stworzyłam dwa programy edukacyjne „Pies i ja – bezpieczna przyjaźń”, który skierowany jest do dzieci oraz „Pies i dziecko razem w domu” skierowany do rodziców. Podczas tych zajęć uczę dzieci prawidłowych zachowań wobec psów, a rodziców jak unikać niebezpiecznych sytuacji wychowując w jednym domu dzieci i psy.

Aktualnie posiadam 10 psów o bardzo różnych charakterach i potrzebach. Są to : kundelek emeryt (ur. 2010), owczarek niemiecki użytkowy, dwa owczarki belgijskie malinois, owczarek australijski kelpie , trzy parson russel terrier. i dwie suczki chihuahua. Wszystkie psiaki mieszkają z nami w domu i tworzą szczęśliwe, zgrane stado.

Od 2020 roku prowadzę również domową hodowlę chihuahua i parson Russell terrier.

ja_urdhor